V neděli 22. srpna jsme navštívili Mordovou rokli u Milovic, nikdo nás nezamordoval a ve zdraví jsme se navrátili do svých domovů.

Odjezd byl v 8:30 od místní autobusové zastávky. Složení účástníků bylo napříč všemi věkovými kategoriemi. Sympatický řidič autobusu nás dovezl před Mordovou rokli, kde se nás ujal majitel objektu a provedl nás skoro všemi zákoutími rokle. Bylo znatelné, že pán je velmi zapálený pro věc a je ve svém živlu. Velmi poutavě vyprávěl o historii objektu, popisoval využití jednotlivých místností a přidal k dobru i pár tématických vtipů. Všechny nás velmi překvapilo, jak je rokle rozsáhlá a bez našeho průvodce bychom nejspíš zabloudili. Jako zpestření si pár odvážných účástníků na závěr návštěvy mohlo svést v tanku. Dobrodružnou jízdu nám osvěžila děšťová přeháňka.

Po zpátečný cestě jsme měli v plánu se projít kolem přírodní rezervace divokých koní, zubrů a praturů u Milovic. Bohužel přímo na místě jsme nezahlédli ani kopýtko. Budiž nám útěchou pohled na zvířata během cesty přímo z autobusu  směrem do Mordové rokle, kdy se během jízdy ukázalo jak stádo koní, tak stádo zubrů.

Děkujeme za organizaci výletu Aleně Čapkové a Obci Pískové Lhotě.